Scheppersinstituut Wetteren

banner sbtb 2021025x Samen met de 'dag van de leerkracht' werd in onze school, het Scheppersinstituut in Wetteren, ook aandacht gevraagd voor de actie 'Saved by the Bell'.

Miljoenen kinderen en jongeren op aarde horen zelden of nooit een schoolbel. Met deze actie worden alle scholen opgeroepen om op de dag van de leerkracht de schoolbel eens extra te laten rinkelen zodat iedereen kan horen dat elk kind en elke jongere recht heeft op goed, kwaliteitsvol onderwijs. Bij ons werd deze actie voorbereid door de groep vertrouwensleerlingen. Dat zijn leerlingen die er op toezien dat alle nieuwe leerlingen zich gauw thuisvoelen op onze school. Dit ondermeer door middagactiviteiten, contactmomenten en luisterend oor voor allerlei zaken.
Met de actie willen deze vertrouwensleerlingen de boodschap 'dat zoveel kinderen geen onderwijs hebben overbrengen' aan de andere leerlingen. Ondanks de regen werd er voor deze 258 miljoen kinderen en jongeren een minuut stilte gehouden.

saved by the bell Large