Scheppersinstituut Wetteren

kangoeroewedstrijd 2017_Large

De Kangoeroewedstrijd werd op donderdag 16 maart 2017 voor de negende maal georganiseerd in Vlaanderen. Onze school nam deel met 1IWBIOa, 1IWBIOb, 2IW en 2BIO. Deze 53 wiskundig getalenteerde leerlingen hebben zich aan de Kangoeroesprong gewaagd.

 Ze waren niet alleen. In totaal namen maar liefst 83 456 leerlingen uit 1033 scholen deel aan één van de vijf edities.

De editie Wallabie bestaat uit 24 meerkeuzevragen die stuk voor stuk een vonkje creativiteit en een flits van inzicht vragen. Op 75 minuten moest de klus geklaard worden zonder een rekentoestel.
Alle deelnemers kregen een diploma en een Kangoeroegeodriehoek. De beste leerlingen van onze school kregen een extra prijs. In de prijzenkast zaten Parking Puzzler, Weki Weki, Hoekenworm en Kangoeroekubusjes.
Op donderdag 18 maart 2018 staat er opnieuw een Kangoeroewedstrijd geprogrammeerd voor onze eerste- en tweedejaars. Ze kunnen opnieuw het beste van zichzelf geven. Hopelijk zijn onze huidige tweedejaars voldoende geprikkeld om volgend schooljaar deel te nemen aan de eerste ronde van de Junior Wiskunde Olympiade op 17 januari 2018.